כך תוציאו אזרחות פולנית במהירות האפשרית

אנו נמצאים בתקופה בה מדינות רבות באיחוד האירופאי מאפשרות לאזרחי העבר שלהן לשמור על אזרחותם או לקבלה בחזרה, ואף להוריש אותה לצאצאיהם. פולין היא אחת המדינות היותר רלוונטיות לישראלים מהבחינה הזאת, בשל מאורעות היסטוריים שכולנו מכירים.

יהודים רבים ברחו מפולין בזמן מלחמת העולם השנייה ואם תוכיחו את קשר הדם שלכם אליהם, הרי שתוכלו לקבל את האזרחות המגיעה לכם על פי חוק האזרחות המקומי.

אזרחות פולנית תפתח לכם את שערי הכניסה לאירופה על שלל היתרונות הטמונים בכך, ומייד תבינו כיצד תוכלו להשיגה באופן המהיר ביותר.

לצאת לדרך עם ידע מקדים

אין טעם להתחיל בהליך להוצאת אזרחות פולנית מבלי להיות בטוחים ב- 100% כי אכן אתם זכאים לכך ומחזיקים בכל התעודות והאישורים אשר מוכיחים את קשר הדם שלכם לאזרח פולני כלשהו. על מנת לבדוק את סיכויי הזכאות תוכלו לבחור מבין 2 אפשרויות:

  • מחשבון אזרחות – אתרים רבים ברשת מציעים הכנסת נתונים רלוונטיים למחשבון אזרחות שבודק באופן מיידי האם יש בכלל טעם לפתוח בהליך קבלת האזרחות.על פי חוק האזרחות הפולני אדם שאיבד את אזרחותו לא יוכל להחזירה, דבר שתלוי בשנת עזיבתו את המדינה. אם יש בידיכם את כל התאריכים הרצויים הרי שתוכלו לקבל תשובה כמעט מדוייקת.
  • התקשרות עם משרד עו"ד– אפשרות נוספת היא פשוט לפנות אל משרד עו"ד אשר מתמחה בהגשת בקשות לשגרירות הפולנית לשם קבלת אזרחות מקומית. אומנם מדובר באפשרות שעולה כסף, אך היא תספק לכם תשובות ברורות ומדוייקות יותר באשר לסיכויי ההצלחה שלכם.משרדים אלה עובדים מול חוקרי אילנות יוחסין וחוקרים פרטיים ואף נמצאים בקשרים עם אנשי הקהילה היהודית בפולין, כך שהתשובות שתקבלו מהם הרבה יותר מדוייקות מאשר מחשבון אזרחות פשוט.

לאחר שתקבלו תשובות ברורות תוכלו לעבור לשלב הבא והוא השגת כל המסמכים והאישורים הנדרשים לשם הגשת הבקשה.

כך תשיגו כל מסמך בצורה מהירה

זה נכון שניתן להשיג כל מסמך באופן עצמאי, אך הדבר אינו מומלץ. הסיבה לכך היא שיש לאתר מסמכים רבים אשר חלקם נמצאים עדיין על אדמת פולין, ובנוסף ישלתרגמם לפולנית עם חותמות בינלאומיות נדרשות.

משמעות הדבר היא כי על מנת להוציא את האזרחות של פולין באופן עצמאי יש לבקר בפולין מספר רב של פעמים לשםחיפוש בארכיונים ומשרדים מקומיים, ולאחר מכן עוד להחתים עורך דין ונוטריון על כל מסמך שנמצא.

כמו שניתן להבין, מדובר בהליך מסובך אשר לא באמת כדאי לבצעו לבד. האפשרות האידיאלית היא להיעזר בשירותי משרד עורכי הדין שביצע עבורכם את התחקיר המקדים. משרד שכזה מחזיק בכל הקשרים הרלוונטיים בפולין ובהתאם לזאת יוכל להשיג לכם כל מסמך בצורה מהירה (כולל תרגום וחותמות נדרשות) וללא שום מאמץ מצידכם.

כשהאפשרות להפוך לאזרחי אירופה נמצאת ממש מעבר לפינה, לא כדאי לחסוך בנושא הזה. פנו אל משרד עורכי דין מקצועי ותשיגו את האזרחות הפולנית המיוחלת מהר משחשבתם.